لحاف بتنی KPFP

Home » لحاف بتنی KPFP

سیستم لحاف بتنی یک روش جایگزین سیستم های سنتی (سنگ های موج شکن) با طول عمر بیشتر و هزینه ای کمتر می باشد که برای محافظت در برابر فرسایش ساحلی و کاهش نیروی هیدرواستاتیک کاربرد دارد.

این سیستم شامل دو لایه ژئوتکستایل بافته شده با مقاومت کششی بالا می باشد که بطور ویژه ای به هم دوخته می شوند و با بتن نفوذ ناپذیر با مقاومت فشاری بالا پر می شود. لحاف بتی در دو نوع نفوذ پذیر و نفوذ ناپذیر تولید می شود.

لحاف بتنی بر روی هر بستر و با هر شرایطی قابل اجرا بوده و به علت خاصیت انعطاف پذیری و مقاومت بالایی که در مقابل نشست نا متقارن دارد مانع نشت خاک بستر می شود.

این سیستم دارای سرعت بالای اجرا بوده و پس از اجرا نیاز به نگهداری ندارد و در برابر آسیب های فیزیکی و شیمیایی بسیار مقاوم بوده و قابلیت بکار گیری در رو و زیر سطح آب را دارد.

مزایا و روش اجرای لحاف های بتنی KPFP

استفاده از لحاف بتنی ازجمله جدیدترین و کاملترین روشهاي جلوگیري از فرسایش خاك می باشد و لحاف بتنی ژئوکامپوزیتی است شامل دو لایه ژئوتکستایل که به طرز مخصوصی به یکدیگر دوخته شده اند، به نحوي که پس از پر شدن با بتن، بلافاصله عملکرد خود را به عنوان پوشش بستر آغاز می کند. این محصول از تلفیق دانش هاي مهندسی عمران، خاك و آب به دست آمده است.

لحاف بتنی یک راه حل تکنیکی و بسیار اقتصادي براي محافظت شیب هاي معمولی و بستر مناطقی است که قبلاً از ژئوتکستایلهاي معمولی یا تخته سنگ ها براي محافظت از آنها استفاده می شده است . از این محصول می توان براي محافظت از شیب هاي متوسط، بسترها و حتی مناطقی که زیر آب هستند و دسترسی به آنها مشکل است، بستر کانالهاي انتقال آب، رودخانه ها، سواحل دریاها، سدها، خاکریزها، باراندازها، مناطق ساحلی که در معرض جزر و مد آب هستند،مناطقی که محل ریزش آب هستند، جزیره هاي مصنوعی، خطوط لوله ها و اسکله هایی که توقف گاه قایق ها و کشتی هاهستند، استفاده کرد.

لحاف بتنی تولیدي این شرکت از نوع Filter Point می باشد که در آن دولایه پارچه در قسمتهایی به هم بافته شده اند. این نوع از لحاف بتنی در جاهایی که نیاز به حفاظت سواحل و کانالهاي انتقال آب در برابر عملکرد موج و جلوگیري از فرسایش و از بین رفتن سواحل و یا جلوگیري از انحراف مسیر جریان آب وجود دارد کاربرد خواهد داشت.

مزایا و ویژگیهاي لحاف بتنی نوع  Filter Point 

  1. لحاف بتنی با نقاط فیلتر کننده اولین نمونه از پارچه هایی بودند که براي به کار بردن با بتن ساخته شدند، با گسترش این تکنولوژي در سراسر جهان، انواع دیگري از آن براي رفع نیازهاي مختلف ایجاد شد، با این وجود هنوز هم بیش ترین کاربرد به همین نوع برمی گردد.
  2. از لحاف بتنی FP به دلیل قیمت کمتر و کارآیی بیشتر به جاي سنگ چین کردن و یا آسفالت کردن سراشیبی ها استفاده می شود.
  3. برجستگی و فرورفتگی هاي روي سطح پارچه که پس از پر شدن با بتن ایجاد می شود باعث کند شدن سرعت جریان درکانالها و درنتیجه کاهش فشارهاي هیدرولیک ناشی از جریان می شود.
  4. لایه لحاف بتنی به راحتی خود را با برجستگی ها و فرورفتگی هاي سطح زیرین خود تطبیق می دهد.
  5. این تکنیک با کمترین زیرسازي و با سرعت بالا در هر جایی قابل نصب می باشد.

کاربردهاي اصلی لحاف بتنی:

  • کنترل فرسایش جریان آب
  • حفاظت سواحل یا کانالها از عملکرد موج
  • ایجاد یک لایه جهت ساخت استخر یا کانال
  • ایجاد لنگرگاه و بندر
  • لوله های نفت و گاز